سوپر فیکس

به طور معمول اجرای سیستم‌های تاسیساتی در ساختمان، در حد فاصل بین عملیات دیوار چینی و نازک‌کاری قرار می‌گیرد.

اجرای ساپورت یک پیش نیاز برای شروع کل عملیات اجرایی در بخش تاسیساتی ساختمان است.

هرچه این بخش سریع‌تر - البته با کیفیت بالا - به اتمام رسد، مراحل بعدی در ساختمان سریع‌تر آغاز می‌شود، به طوری که در کاهش زمان‌بندی کل پروژه تاثیرگذار است.

اجرای بست و ساپورت به روشی دیگر!

سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس به عنوان یک راه‌حل مهندسی در مقایسه با وضعیت امروز اجرای ساپورت، علاوه بر ارتقاء کیفیت، راحتی و سرعت اجرا، شرایط ایمن‌تری هم برای مجری و هم برای ساختمان فراهم می‌آورد

وضعیت امروز
در حال حاضر ساخت ساپورت با استفاده از نبشی، ناودانی و .... انجام می‌شود . این اقلام فلزی به طریق جوش به یکدیگر متصل و همچنین به سازه ساختمان وصل می‌گردند.
عملیات ساخت ساپورت عبارت است از:
رنگ‌آمیزی

برش‌کاری

سوراخ‌کاری

و جوش کاری که عمدتا در ارتفاع انجام می‌شود، مجری سیستم را به طور جدی در شرایط غیر ایمن، و در معرض خطر قرار می‌دهد

به علاوه ، این روش، نیازمند ابزار‌های متعدد نیز می‌باشد.

بنابراین اجرای ساپورت به روش فعلی کاری پر دردسر، سخت و طولانی است و در نهایت نتیجه هم مطمئن نیست.
ضمنا با توجه به جوش کاری قطعات ساپورت به یکدیگر، در صورت نیاز به تغییرات، شاید ساخت مجدد آن به مراتب راحت‌تر از دوباره کاری باشد.

سوپرفیکس راه حل هوشمندانه سوپرپایپ برای بست و ساپورت
سوپرفیکس، مجموعه‌ای از اقلام برای نصب سیستم‌های تاسیسات در تمامی ساختمان‌ها است.
سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس شامل: پروفیل‌هایی در انواع تخت و U، صفحه‌های نصب، پایه‌، انواع پیچ‌‌ متری و پیچ و مهره، همراه با انواع بست‌ برای کاربرد‌های مختلف می‌باشد.
مجموعه‌ی اقلام سوپرفیکس در قسمت ساپورت (تکیه‌گاه)‌ از جنس فولاد گالوانیزه، شکل پذیر و منعطف می‌باشد، این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که با پیچ و مهره به سادگی و بدون نیاز به عملیات جوش‌کاری، مطابق طرح مورد نظر، ساخته و نصب شده ( assemble ) و در صورت تغییر در طراحی - بر خلاف سیستم‌های فعلی- به راحتی باز (disassemble) شده و قابلیت استفاده مجدد را دارد.
ساپورت یا تکیه گاه در سوپرفیکس از دو قطعه اصلی به نام سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U تشکیل شده است. سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U، با و یا بدون استفاده از دیگر اقلام این سیستم منجمله صفحه‌های نصب افقی و عمودی و همچنین پایه، می‌توانند نقش ساپورت را برای سیستم‌های تاسیساتی ایفا نمایند.
سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U را می‌توان به سادگی به صورت کنسول از دیوار و یا با استفاده از پیچ‌های تمام رزوه به صورت آویز از سقف قرار داده و یا به یکدیگر متصل نمود.
ساپورت سوپرفیکس نیازی به رنگ آمیزی و سوراخ‌کاری نداشته و علاوه بر شکل پذیری ساده ، سرعت بالای را در عملیات اجرایی را به ارمغان می‌آورد.
با توجه به استفاده از پیچ و مهره برای ساخت و نصب ساپورت سوپرفیکس، عملیات جوش‌کاری از این سیستم حذف و یا به حداقل ممکن خواهد رسید.
سوپرفیکس راه‌حلی هوشمندانه برای برطرف کردن مشکلات و معضلات سیستم کنونی است.
سوپرفیکس در عین سادگی بسیار کارآمد است.

سوپرفیکس در عین سادگی بسیار کارآمد است.
این سیستم تمامی محدویت‌های فعلی در عملیات طراحی و اجرای بست و ساپورت را برطرف کرده و پاسخ‌گویی نیاز‌های یک ساختمان برای نصب تاسیسات می‌باشد.

ویژگی‌های ساپورت

متن ویژگی‌های ساپورت
ویژگی‌های ساپورت (‌تکیه‌گاه) ‌سوپرفیکس
• پوشش تمامی نیاز‌های یک ساختمان

• حمل و نقل ساده
• منعطف و شکل پذیر

• عدم نیاز به رنگ آمیزی
• بدون نیاز به جوش‌کاری

• بدون هیچ محدودیتی در طراحی و اجرای ساپورت

• پهنای مناسب

• بدون نیاز به سوراخ کاری